BLOG

Що таке спіруліна і з чим її їдять?

Суперфуд під назвою "спіруліна" не чув тільки ледачий. Давай розберемося в ньому детальніше.
Порошок спирулины для кокобоула
Спіруліна - одна з найунікальніших водоростей з багатим вітамінним, мінеральним і антиоксидантним складом, яка відома тисячоліттями. Спіруліна росте на дні океанів і озер, має темно-зелений колір і містить масу корисних речовин. На планеті існує всього кілька місць, де вона росте в природних умовах. Але на наше щастя її навчилися культивувати і в нашій країні!
Особливо популярна спіруліна серед веганів і вегетаріанців, так вона є відмінним джерелом дієтичного білка - він становить близько 65% її складу в сухому вигляді. Також цей суперфуд - єдине джерело потужного антиоксиданту під назвою фітоціанін. Спіруліна містить в собі багато вітамінів групи В, вітаміни А, C, D і E, тіамін, рибофлавін і такі корисні мікроелементи як калій, фосфор, залізо, цинк, кальцій і магній.
Спіруліна відома і тим, що вона зміцнює імунітет, очищає кров від шлаків і токсинів. Спіруліна прискорює метаболізм, що дуже корисно не тільки в період схуднення, але і людям, які ведуть малорухливий спосіб життя. Так як в одній чайній ложці спіруліни міститься близько 9 г чистого протеїну, вона допомагає зарядитися енергією на весь день, тому її рекомендують вживати в ранкові години.
Важливо: спіруліну не варто приймати людям, хворим на аутоімунні захворювання, а також не варто її вживати разом з антикоагулянтами і продуктами, які зменшують згортання крові (куркума, часник, імбир).
Як приймати спіруліну?

Найчастіше побачити спіруліну в магазинах і аптеках можна у вигляді порошку або таблеток. Таблетки варто приймати по одній два-три рази на день за 30 хвилин до їжі протягом одного-двох місяців, після чого потрібно обов'язково зробити перерву.

Якщо ти вибираєш спіруліну у вигляді порошку, для профілактики тобі буде достатньо вживати 1-3 г в день перед їжею двічі в день. Порошок не дуже приємний на смак, тому його можна додавати в свіжовичавлені соки, смузі, йогурти і салати. Необхідно точно дотримуватися дозування і проконсультуватися з лікарем.